Od 21 grudnia mamy kolejnego dr hab. w naszym Zakładzie

Dnia 21 grudnia 2016 r. przed Radą Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej zakończyło się pomyślnie postępowanie o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego Sławomirowi Zalewskiemu.

Komisja habilitacyjna powołana przez Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów zgodnie z pismem nr BCK-VI-L-6276/16 z dnia 08.04.2016 r. po zapoznaniu się z recenzjami i z autoreferatem stwierdza, że aktywność naukowa oraz osiągnięcia naukowe doktora inż. Sławomira Zalewskiego zatytułowane "Projektowanie układów optycznych do elektroluminescencyjnych źródeł światła z wykorzystaniem metody graficznej" stanowią znaczny wkład w rozwój dyscypliny naukowej elektrotechnika i wyraża pozytywną opinię w sprawie nadania doktorowi inż. Sławomirowi Zalewskiemu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie naukowej elektrotechnika.

Uzasadnienie:

1. Opinie o dorobku naukowym i aktywności naukowej doktora inż. Sławomira Zalewskiego, sporządzone przez trzech Recenzentów mają jednoznacznie pozytywne konkluzje.
  2. Osiągnięcie naukowe zatytułowane "Projektowanie układów optycznych do elektroluminescencyjnych źródeł światła z wykorzystaniem metody graficznej" oraz pozostałe elementy dorobku naukowego, a w szczególności
  • opublikowanie 6 artykułów w czasopismach z listy JCR (Applied Optics, Lighting Research & Technology, Przegląd Elektrotechniczny),
  • autorstwo lub współautorstwo 13 referatów opublikowanych w materiałach konferencji krajowych i zagranicznych,
  • autorstwo lub współautorstwo 2 patentów,
  • autorstwo lub współautorstwo 13 rozwiązań projektowych,
  • wskaźniki bibliometryczne według Web of Science (sumaryczny impact factor IF=3,673 indeks Hirscha=2; liczba cytowań 24),

wnoszą znaczny wkład Habilitanta w rozwój dyscypliny elektrotechnika.

3. Dorobek w zakresie działalności dydaktycznej i popularyzatorskiej oraz współpracy międzynarodowej, obejmujący m.in. takie lementy jak:

• udział w 9 konferencjach,
  • otrzymane nagrody i wyróżnienia 1,
  • członkowstwo w krajowych i międzynarodowych towarzystwach naukowych (m.in. w Polski Komitet Oświetleniowy, Stowarzyszenie Elektryków Polskich)
  • prowadzenie autorskich wykładów i inne osiągnięcia dydaktyczne, w tym kierowanie 29 pracami dyplomowymi,
  • działalność w zakresie popularyzacji nauki, wyrażająca się współpracą z kołami naukowymi (Studenckiego Koła Naukowego "Błysk"),

w sposób jednoznaczny świadczy o aktywności zawodowej Habilitanta.

Od 21 grudnia mamy kolejnego dr hab. w naszym Zakładzie