Logo Politechniki Warszawskiej

POLITECHNIKA WARSZAWSKA

ZAKŁAD TECHNIKI ŚWIETLNEJ

Skip to main content

Aktualności

Wycieczka po warszawskich iluminacjach

Studenci specjalności Technika Świetlna i Multimedialna odbyli wieczorną wycieczkę z profesorem Wojciechem Żaganem po Warszawie w celu zapoznania się z warszawskimi iluminacjami.

Egzaminy dyplomowe w semestrze letnim

Szanowni Państwo!

Planujemy przeprowadzenie w semestrze letnim egzaminów dyplomowych w dwóch terminach:

- 31 maja (piątek) o godzinie 12:00

- 28 czerwca (piątek) o godzinie 10:00

Program FloodLum

FloodLum to stworzona w Zakładzie Techniki Świetlnej Politechniki Warszawskiej aplikacja do projektowania iluminacji obiektów w formie fotorealistycznych wizualizacji komputerowych.

Umożliwia również multimedialną projekcję dynamicznie zmiennego rozkładu luminancji na rzeczywistym obiekcie, pozwalając wykonać próby terenowe iluminacji bez użycia rzeczywistego sprzętu oświetleniowego.

Więcej informacji o FloodLum

Od 18 lutego mamy nową doktorantkę w Zakładzie – mgr inż. Magdalena Sobaszek

Pani mgr inż. Magdalena Sobaszek, z początkiem semestru letniego 2018/2019, rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

W naszym Zakładzie będzie wykonywała pracę doktorską na kierunku Elektrotechnika, z zakresu Techniki Multimedialnej.

Dostępny jest już plan zajęć dydaktycznych w semestrze letnim

Dostępny jest już plan zajęć dydaktycznych w Zakładzie Techniki Świetlnej w semestrze letnim 2018/2019 obejmujący studia stacjonarne oraz niestacjonarne

Odwołane seminaria naukowe w dniach 18 i 25 stycznia

Szanowni Państwo!

Planowane seminaria naukowe:

- mgra inż. Adama Czaplickiego zatytułowane Regulacja mocy w nagrzewnicach indukcyjnych w układzie płaskim mające odbyć się w dniu 18 stycznia 2019 roku,

oraz

- dra inż. Rafała Krupińskiego zatytułowane Dynamiczne kształtowanie rozkładu luminancji na obiekcie mające odbyć się w dniu 25 stycznia 2019 roku,

zostały odwołane.

Otwarcie przewodu doktorskiego mgr. inż. Michała Dziedzickiego

Dnia 19 grudnia 2018 r. Rada Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej podjęła decyzję o otwarciu przewodu doktorskiego mgr. inż. Michała Dziedzickiego, w dyscyplinie naukowej Elektrotechnika. Proponowany temat rozprawy doktorskiej: „Badanie oświetlenia elektrycznego wnętrz ze stanowiskami pracy wyposażonymi w monitory ekranowe”.   

Od 3 grudnia mamy nowego pracownika w Zakładzie - asystent Adam Czaplicki

Od 3 grudnia 2018 roku w naszym Zakładzie został zatrudniony nowy asystent naukowo-dydaktyczny - mgr inż. Adam Czaplicki.

Zmiana w harmonogramie seminariów naukowych w dniach 23 i 30 listopada br.

Najbliższe seminaria naukowe w Zakładzie:

W dniu 23 listopada 2018 o godzinie 10:00, w sali 517 GE, odbędzie się seminarium naukowe Zakładu, na którym Pan mgr inż. Michał Dziedzicki zaprezentuje temat: Analiza warunków oświetleniowych na stanowisku pracy do badań eksperymentalnych.Seminarium poprzedza zamiar otwarcia przewodu doktorskiego przez Pana mgr. Dziedzickiego.

W związku z tym seminarium, planowane na dzień 23 listopada 2018 roku wystąpienie dr hab. inż. Piotra Prackiego, n.t. Badanie kreowania i oddziaływania otoczenia świetlnego wnętrza, odbędzie się w dniu 30 listopada 2018 o godzinie 10:00 (sala 517 GE).

Harmonogram seminariów

Szanowni Państwo!

Został już ustalony harmonogram seminariów naukowych w Zakładzie Techniki Świetlnej w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019. Dostępny jest w zakładce Nauka - Seminaria naukowe

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w naszych seminariach!

Egzaminy dyplomowe na jesieni

Szanowni Państwo!

Planujemy przeprowadzenie na jesieni egzaminów dyplomowych w dwóch terminach:

- 28 września (piątek) o godzinie 10:00

- 12 października (piątek) o godzinie 10:00

Odwołane seminarium w dniu 13 czerwca

Szanowni Państwo!

Planowane seminarium mgra inż. Adama Czaplickiego zatytułowane Regulacja mocy w nagrzewnicach indukcyjnych w układzie płaskim mające odbyć się w dniu 13 czerwca 2018 roku zostało odwołane.

Egzaminy dyplomowe w dniu 2 lipca

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w poniedziałek 2 lipca od godz. 10:00 w sali GE 517 będą odbywać się obrony prac dyplomowych.

Odwołane seminarium w dniu 6 czerwca

Szanowni Państwo!

Planowane seminarium mgra inż. Michała Dziedzickiego zatytułowane Badanie oświetlenia stanowiska pracy z ekranem komputerowym mające odbyć się w dniu 6 czerwca 2018 roku zostało odwołane.

Plan seminariów

Szanowni Państwo!

Został już ustalony plan seminariów naukowych w Zakładzie Techniki Świetlnej w bieżącym semestrze. Dostępny jest w zakładce Nauka - Seminaria naukowe

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w naszych seminariach!

Zmarł dr inż. Jan Grzonkowski

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 29 stycznia 2018 roku zmarł dr inż. Jan Grzonkowski, nasz Przyjaciel, były pracownik Katedry i Zakładu Techniki Świetlnej Politechniki Warszawskiej.

Seminarium wydziałowe dra inż. Marcina Wesołowskiego

W dniu 17 stycznia 2018 r. w sali nr 4 w Budynku Starej Kotłowni na Terenie Głównym Politechniki Warszawskiej o godzinie 10:15 odbędzie się seminarium wydziałowe Wydziału Elektrycznego PW, na którym pracownik Zakładu Techniki Świetlnej PW - dr inż. Marcin Wesołowski, wygłosi referat zatytułowany Metody analizy nowych systemów nagrzewania indukcyjnego.

Wigilia Zakładowa - 18 grudnia godzina 13:30

Szanowni Państwo!

W imieniu kierownika Zakładu dra hab. Piotra Prackiego zapraszam wszystkich pracowników, doktorantów oraz studentów na nasze coroczne, tradycyjne Spotkanie Wigilijne. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia od godziny 13:30 w sali 517.

Od 1 grudnia mamy nowego pracownika w Zakładzie - asystent Krzysztof Skarżyński

Od 1 grudnia 2017 roku w naszym Zakładzie został zatrudniony obecny doktorant - mgr inż. Krzysztof Skarżyński.

Rozpoczęły się studia podyplomowe Technika Świetlna Użytkowa

W dniu 18 listopada rozpoczęła się kolejna edycja studiów podyplomowych Technika Świetlna Użytkowa, prowadzonych w Zakładzie Techniki Świetlnej.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kolejnej edycji Studium, proszone są o kontakt z Kierownikiem Studium dr. inż. Andrzejem Wiśniewskim.