Logo Politechniki Warszawskiej

POLITECHNIKA WARSZAWSKA

ZAKŁAD TECHNIKI ŚWIETLNEJ

Skip to main content

Zmarł Pan Mieczysław Lipowski

W dniu 27 czerwca 2021 roku zmarł Pan Mieczysław Lipowski. Przez wiele lat był związany z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej i Zakładem Techniki Świetlnej.

Pan Mieczysław Lipowski był uczniem Profesora Oleszyńskiego. Pod kierunkiem Profesora obronił pracę dyplomową w roku 1957, a następnie prowadził badania i dydaktykę, do roku 1971 w Katedrze, a później w Zakładzie Techniki Świetlnej Politechniki Warszawskiej. Jego zainteresowania naukowe dotyczyły przede wszystkim elektrycznych źródeł światła i pomiarów fotometrycznych. Był autorem i współautorem wielu prac badawczych i dydaktycznych, a także uczestnikiem prac rozwojowych, służących polskiemu przemysłowi oświetleniowemu.

W latach 1973-1977 Pan Mieczysław Lipowski był kierownikiem Zakładu Techniki Świetlnej. W okresie prowadzenia Zakładu kontynuował wypracowaną linię rozwoju. W Zakładzie zrealizowano w tym okresie wiele prac badawczych i rozwojowych dla prężnego wówczas polskiego przemysłu oświetleniowego. Za sprawą Pana Lipowskiego utrzymywano kontakty z Uniwersytetem Technicznym w Berlinie. W latach 80. i 90. XX wieku Pan Lipowski poświęcił się dydaktyce i kształceniu studentów techniki świetlnej. Cieszył się dużym szacunkiem i uznaniem kolegów z uczelni i studentów. Był człowiekiem szlachetnym, życzliwym i zawsze gotowym do niesienia pomocy. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Zmarł Pan Mieczysław Lipowski
  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in to rate this page.